MÖBLER / Bord / Brickbord 9018228
*
nr 901 8228
Brickbord
Gefle, Eugene Trost 1950-tal, höjd: 49 cm, diameter: 50 cm
Utrop:
1.200 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juni 2014
kl 20:27:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/6 21:03:29
1
600 kr
30/6 15:50:56
2
Vinnande bud
30/6 16:57:34
3
800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord brickbord eugene trost 1950-tal gefle svensk keramik svenska keramiker
-
3331 Bord
perstorpsskiva. Bredd: 99 cm, djup: 74 cm, höjd: 7..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:30
-
3304 Bord
senbarockstil, låda i sarg, skuren dekor, svängda ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:33
-
8224 Fällbord
"Krogsta", ur Ikea 1700-tals serie, brunbetsad, tr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:15
-
3084 Fällbord
"Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Tre..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
3171 Fällbord
Alm. Diameter: 79 cm, höjd: 72 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:23
-
3330 Lampbord
Ett par, 1960/70-tal, riopalisander, (citesintyg m..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:44
*
Brickbord
nr 901 8228
Brickbord
Gefle, Eugene Trost 1950-tal, höjd: 49 cm, diameter: 50 cm
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 juni 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/6 21:03:29 | 1 | 600 kr |
30/6 15:50:56 | 2 | Vinnande bud |
30/6 16:57:34 | 3 | 800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord brickbord eugene trost 1950-tal gefle svensk keramik svenska keramiker
-
3331 Bord
perstorpsskiva. Bredd: 99 cm, djup: 74 cm, höjd: 7..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:30 -
3304 Bord
senbarockstil, låda i sarg, skuren dekor, svängda ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:33 -
8224 Fällbord
"Krogsta", ur Ikea 1700-tals serie, brunbetsad, tr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:15
-
3084 Fällbord
"Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie. 1990-tal. Tre..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
3171 Fällbord
Alm. Diameter: 79 cm, höjd: 72 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:23 -
3330 Lampbord
Ett par, 1960/70-tal, riopalisander, (citesintyg m..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:44